Przekazali ciepłą odzież potrzebującym

Lubińscy policjanci po raz kolejny dali przykład zaangażowania i troski o los drugiego człowieka. Mundurowi włączyli się w działania pomocowe i przekazali ciepłą odzież osobom samotnym.

– Aspiranci: Anna Szajbler i Krzysztof Pawlik zebrali odzież i przekazali paczki dla osób potrzebujących za pośrednictwem stowarzyszenia PAX.

Organizatorzy zbiórki przekazują zebrane dary podczas wydawania żywności osobom ubogim. Niektóre osoby przychodzą również do siedziby stowarzyszenia i ubierają przyniesioną odzież prosto na siebie – mówi Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarą mrozów. – Nie przechodźmy obok nich obojętnie. Czasami jeden nasz telefon na numer 112 może komuś uratować życie. Przypominamy, że sytuacje osób potrzebujących można również zgłaszać poprzez aplikację mobilną – Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa – dodała rzeczniczka.

miedziowe.pl