Przydział żywności dla potrzebujących

Lubin. Do lipca tego roku Stowarzyszenie PAX będzie wydawało żywność osobom potrzebującym w ramach współpracy z Caritas Legnica. Po przydział 18 i 19 stycznia mogą zgłosić się ci, którzy już mają skierowanie z MOPS lub GOPS. O pomoc mogą zwrócić się również bezdomni.

Kolejne działania nowo powstałego Stowarzyszenia PAX działającego przy parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie to wydawanie żywności dla potrzebujących. Każdy, kto ma skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej może zgłosić się 18 i 19 stycznia przy ulicy Orlej 32 do przy kościele pw. św. M. M Kolbego. Żywność będzie wydawana w godzinach od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:00. Osoby bezdomne również mogą się zgłaszać. Jak informuje Agnieszka Mowińska, prezes Stowarzyszenia z pomocy mogą skorzystać ci, którzy spełniają warunki dochodowe – 1542,20 zł – dla osoby samotnie gospodarującej i 1161,60 zł – dla osoby w rodzinie.

Przypomnijmy – PAX działa w Lubinie od września 2020. Pierwszą dużą akcją były paczki świąteczne przygotowane przez działaczy tej formacji dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź. Przed świętami obdarowano 130 osób. Teraz Stowarzyszenie czeka na wsparcie w postaci przekazywania różnych przedmiotów, które po sprzedaniu przyczynią się do możliwości wyremontowania pomieszczeń, jakie na działalność otrzymano od parafii.

e-legnickie.pl