Wspierani przez fundację pomogli 100 osobom

Stowarzyszenie PAX, które działa zaledwie od września już podsumowuje ważny projekt charytatywny. Dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź działaczom ze Stowarzyszenia udało się obdarować 100 paczkami świątecznymi lubińskich seniorów i osoby samotne.

Przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie od września tego roku działa Stowarzyszenie PAX, które ma na celu pomoc i wsparcie dla seniorów, osób niepełnosprawnych, samotnych, wykluczonych społecznie. Formacja podsumowała właśnie świąteczny projekt. – Udało nam się już zrealizować dwa projekty. Ten ostatni to projekt paczki świąteczne dla osób starszych i w trudnej sytuacji życiowej z terenu Lubina, głównie z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego i Matki Bożej Częstochowskiej. Udział w akacji brało koło 10 wolontariuszy – mówi Agnieszka Mowińska, prezes Stowarzyszenia PAX.

Paczki udało się przygotować dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź. Obdarowano 100 osób. W podarunkach znalazły się głównie produkty lokalne i polskie, jak kawy, herbaty, szynki konserwowe i inne artykuły z długim terminem przydatności.

– To miał być gest życzliwości i pamięci. Zgodnie z planem wszystko się udało. Wiele osób wyrażało wzruszenie i niedowierzanie. Była radość po obu stronach, bo każdy lubi być świętym Mikołajem. Akcja zakończona wielkim sukcesem. Jeśli chodzi o Fundację KGHM Polska Miedź bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu własnym i osób, które otrzymały te paczki – zapewnia Agnieszka Mowińska.

Działacze ze Stowarzyszenia już pracują nad kolejnym projektem. – Mamy wiele planów m. in. założenie banku żywności. To projekt Caritas Polska realizowany przez Caritas Legnica przez najbliższe pół roku. Ma być u nas w Lubinie przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zobowiązaliśmy się do tego – dodaje prezes Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie PAX szykuje się do zorganizowania kiermaszu, na który różne przedmioty może przekazać każdy. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży pomogą działaczom tej formacji w przeprowadzeniu remontu pomieszczeń, które otrzymano na działalność.

miedziowe.pl